16/07/2024

Ege Gazetesi

Ege'nin Haber Portalı

Marmaris’in sokaklarına kadın eli değdi

MARMARİS BELEDİYESİ’NİN TEMİZLİK İŞLERİ BİRİMİNDE 25 KADIN PERSONEL MARMARİS SOKAKLARINI TEMİZLİYOR. HEM ŞEHRİN TEMİZLİĞİ KADIN ÇALIŞANLARA EMANET EDİLİYOR, AYNI ZAMANDA KADIN İSTİHDAMINI ARTTIRILIYOR. (GÜLDEMET KIZIL/MUĞLA-İHA)

Marmaris Belediyesi’nin temizlik işleri biriminde 25 kadın personel Marmaris sokaklarını temizliyor. Hem şehrin temizliği kadın çalışanlara emanet ediliyor, aynı zamanda kadın istihdamını artırılıyor.

 

 

 

Marmaris Belediyesi’nin birçok biriminde olduğu gibi temizlik işleri biriminde de kadın çalışan sayısı arttırıldı. Marmaris’in daha temiz bir kent olması amacıyla yoğun çaba harcayan Marmaris Belediyesi, temizliği de kadınlara emanet etti. Yaz başında Temizlik İşleri kadrosuna dahil edilen 25 kadın personel, 214 erkek personelle birlikte Marmaris için ter döküyor.

 

 

 

Marmaris’in her noktasında sabahın erken saatlerinde mesaiye başlayan kadın personel, akşama kadar sorumlu oldukları sokakları süpürüyor. Zaman zaman elektrikli vakumlu elektrik süpürgesi ile çalışan kadınlar, kendi evlerini temizledikleri gibi büyük bir titizlikle Marmaris sokaklarını temizliyor.

 

 

 

İzmarit ve çekirdek atılmasın

 

İşlerini severek yaptıklarını söyleyen kadın personeller, Marmaris’i güzelleştirmek için büyük gayret gösterdiklerini belirterek “Esnafımızdan ve halkımızdan büyük ilgi görüyoruz, bunun için teşekkür ediyoruz. Ama onlardan temizlik konusunda bize yardımcı olmalarını istiyoruz. Özellikle sigara izmariti, çekirdek ve diğer kuruyemişlerin kabuklarını atmamalarını rica ediyoruz” diye konuştu.