24/06/2024

Ege Gazetesi

Ege'nin Haber Portalı

İzmir’de jandarmalar terörle mücadele eğitimlerini tamamladı

İzmir’deki jandarmalar, eğitimlerinin ardından göreve hazır hale getirildi.

Foça ilçesindeki okulda 26 hafta boyunca toplumsal olaylara müdahale, muhabere, harita ve silah bilgisi, patlayıcı madde, tuzaklarla mücadele ile atış eğitimi alan uzman erbaş kursiyerler için mezuniyet töreni düzenlendi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, komando uzman erbaşlar katılımcıların huzurunda komando andı içti.

853 uzman erbaşı terörle mücadeleye hazır

Kursu birincilikle bitiren uzman erbaşın yaş kütüğüne plaket çakmasının ardından, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Musa Çitil tarafından dereceye girenlere mezuniyet ve başarı belgeleri ile hediye verildi.

Korgeneral Çitil, 26 haftalık eğitimlerini başarıyla tamamlayan 739 jandarma, 114 deniz kuvvetleri mensubu olmak üzere toplam 853 uzman erbaşın Jandarma Genel Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı saflarında göreve başlamaya hak kazandığını bildirdi.

İzmir’de jandarmalar terörle mücadele eğitimlerini tamamladı VİDEO

“Gitmediğin yer, kontrol etmediğin alan senin değildir”

Mezunlara yeni görevlerinde başarı dileyen Çitil, “Jandarma Genel Komutanlığı olarak geçmişten bu zamana kadar milletimizin huzur ve güvenliğini başarı ile sağlayan meslektaşları gibi bu genç silah arkadaşlarım da ‘Gitmediğin yer, kontrol etmediğin alan senin değildir’ prensibiyle vatandaşlarımızın arasında daha görünür ve erişilebilir olarak kutsal vatanımızın her karış toprağında gece ve gündüz demeden görev yapacaklardır.” diye konuştu.