24/06/2024

Ege Gazetesi

Ege'nin Haber Portalı

Ersun Yanal’dan Fenerbahçe’ye yeşil ışık

Son olarak Antalyaspor’da görev yapan Teknik Direktör Ersun Yanal, Tivibu Spor’a yaptığı açıklamada şampiyonluk yaşadığı eski takımı Fenerbahçe’yle ilgili çarpıcı ifadeler kullandı ve geri dönüş için yeşil ışık yaktı.

Yanal’ın açıklamaları şöyle;

“Fenerbahçe dünyanın sayılı sivil toplum örgütlerinden bir tanesi. Çok etkin ve dinamik bir yapısı var. Bunu futbolun dışında da çok rahat bir şekilde hissettiriyor. Futbolun Fenerbahçe’de yarattığı etki zevk ve keyiftir.”

Ersun Yanal dan Fenerbahçe ye yeşil ışık #1

“Fenerbahçe’de coşku ve futbol daha önemli”

“Rakiplerine kurdukları üstünlüğü parçalı olarak değerlendirirler ve sahada üstünlük kurmak isterler. Sonuç onlar için önemlidir ama coşku ve Futbol daha önemlidir. Rakibinize birçok anlamda üstünlük kurabilirsiniz. Bu bana çok uyuyor. Bir camiada olmak ve o camiayı hissetmek buradan başlıyor. Ben o sahadayken Fenerbahçe’nin bende yarattığı etkiyi ben de onlarda yarattığımı düşünüyorum.”

“Tarihi farkla şampiyon olduk”

“2013/14 sezonuyla ilgili haksızlık yapmayalım. Herkesin bir emeği var. Benden sonra da Fenerbahçe şampiyon olmadı. O zaman elbette Aykut hocanın emeği vardır ama o dönem ben çalıştım. Ben o takımın içindeydim ve beraber çalıştığımız takımla başarılı olduk. Biz tarihi farkla şampiyon olduk.”