16/07/2024

Ege Gazetesi

Ege'nin Haber Portalı

CHP’den İzmir’e yeni heykel

CHP belediyeciliğinin simgesi haline gelen heykellere bir yenisi daha eklendi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından pandemi süreci boyunca gece-gündüz çalışan sağlık emekçileri için yaptırılan “Pandemi Kahramanları Anıtı”, düzenlenen törenle 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı’na dikildi.

Anıtın açılışına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir milletvekilleri Ednan Arslan, Tacettin Bayır, Kani Beko, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, İzmir İl Sağlık Müdür Yardımcısı Uzman Dr. Hüseyin Bozdemir, İzmir Tabip Odası Başkanı Lütfi Çamlı, İzmir Büyükşehir Belediyesi bürokratları, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı şirketlerin genel müdürleri, sağlıkçılar, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

CHP den İzmir e yeni heykel #1

“KİMSE KUSURA BAKMASIN, HEKİMLERİMİZ BU TOPRAKLARA AİT”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, pandemiyle mücadelede en ön saflarda yer alan sağlık emekçilerinin en büyük bedeli ödediğini hatırlatarak, “Bu anıt vefa borcumuzun mütevazı bir simgesidir. Biliyorum, ne yaparsak yapalım sağlık çalışanlarının fedakârlığının karşılığını ödeyemeyiz. Bu nedenle İzmir Büyükşehir Belediyesi pandeminin başladığı ilk günden bu yana İzmir’in sağlık çalışanlarına dört elle sarılmaya gayret etti. Bu eseri de pandemi sürecindeki her türlü zorluğa göğüs geren sağlık emekçilerine ithaf ediyoruz. İzmir ve Anadolu, modern tıbbın dünyada ilk doğduğu yerlerden biri. Dünyanın ilk doktorları bu topraklarda yetişmiş, savaşta ve barışta şifa vermiştir. Hiç kimse kusura bakmasın. Hekimlerimiz bu topraklara aittir. Bu topraklar da hekimlere aittir. Tek bir hekimin, sağlık emekçisinin bile bu topraklardan ayrılmasına izin vermemek için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. Her birinin sonuna kadar arkasında, yanında durmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.